FAQ

Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami

Abonamnet

Abonament dla systemu monitoringu Ardero aktywny jest na terenie Polski i UE i zawiera informacje w postaci alertów o:

– włączeniu urządzenia
– wyłączeniu urządzenia,
– lokalizacji pozycji pojazdów online na mapie,
– prędkości pojazdu oraz przekroczeniu dozwolonej prędkości,
– rejestrowanie czasu postojów,
– upływaniu terminów i okresów ważności AC/OC/NW,
– wjeździe do danej strefy i wyjeździe z niej.

Ponadto dostępne są raporty sporządzane w formie plików Excel

– raport szczegółowy pokonanej dziennej trasy,
– raport przebytych kilometrów, czasu pracy, postojów itp.,
– raport z paliwa
|- raport obrotów silnika,
– raport odwiedzin konkretnego (naniesionego na mapę) miejsca.

Dodatkowe funkcje:

– nanoszenie własnych stref na mapę,
– grupowanie pojazdów według wybranego kryterium,
– tworzenie subkont do konta głównego,
– możliwość drukowania tras,
– zapis historii tras z ostatnich 90 dni,
– odświeżanie danych na mapie (z opóźnieniem do 10 sekund)

Roaming obejmuje takie kraje jak: Austria, Belgia,Bułgaria,Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Poza zakupem urządzenia GPS oraz opłatą abonamentową nie ponoszą już Państwo żadnych dodatkowych kosztów.

Nasza usługa świadczona jest bez umowy, jedynie na podstawie regulaminu. Płatność odbywa się miesięcznie na podstawie wystawionej faktury.

Oczywiście. Nasza usługa skierowana jest zarówna dla prywatnych osób jaki i  jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i dla średnich lub dużych przedsiębiorstw.

Ardero dopuszcza negocjacje cenowe, na który wpływ ma długość współpracy oraz ilość aut.

E-toll

System e-TOLL to nowoczesne rozwiązanie zbudowane, wdrażane, utrzymywane i nadzorowane przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, w celu realizacji poboru opłaty za przejazd po płatnych odcinkach dróg w Polsce, zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. System oparty jest o technologię wyznaczania pozycji użytkownika przy zastosowaniu pozycjonowania satelitarnego z wykorzystaniem wirtualnych bramownic. Każdy użytkownik pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t może wyposażyć swój pojazd w lokalizator GPS e-Toll, założyć konto w systemie Krajowej Administracji Skarbowej na stronie www.etoll.gov.pl podając BiznesID lokalizatora GPS e-Toll i zacząć automatycznie rozliczać przejazdy po drogach płatnych. Także użytkownicy aut osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony mogą wyposażyć swój pojazd w lokalizator GPS e-Toll, założyć konto w systemie KAS i automatycznie rozliczać przejazdy po państwowych autostradach, bez konieczności zakupu biletów lub używania smartfona ze specjalną aplikacją.

Po zamontowaniu lokalizatora GPS e-Toll w pojeździe, należy zarejestrować firmę i pojazd w rządowym systemie e-TOLL (www.etoll.gov.pl) przy użyciu BiznesID dołączonego do pudełka z lokalizatorem. W opakowaniu znajduje się również szczegółowa instrukcja rejestracji w systemie e-TOLL w języku polskim i angielskim. Następnie należy zasilić konto e-TOLL kwotą minimum 120 zł (około 30 EUR) i można ruszać w drogę. Przejazd przez bramki na autostradach tzw. „państwowych” odbywa się bez pobierania biletu. Bramki są cały czas otwarte. Rozliczenie za przejazd dokonuje się automatycznie. W przypadku pojazdów ciężarowych, pojazdów z przyczepami powyżej 3,5 tony oraz autobusów na drogach ekspresowych (tzw.” S-kach”), gdzie nie ma bramek nie trzeba wykonywać żadnych działań. Jeśli lokalizator jest podłączony do zasilania to przejazd jest rozliczany automatycznie.

Do korzystania z systemu e-TOLL niezbędne jest wykupienie usługi monitoringu i lokalizacji pojazdów, na którą składa się: certyfikowany lokalizator GPS e-Toll oferowany na naszych stronach www oraz abonament na okres 1 miesiąca. Abonament zawiera wszelkie opłaty związane z transmisją danych na potrzeby systemu e-TOLL, utrzymaniem karty SIM, aktywacją usługi e-TOLL, przekazywaniem danych do serwerów rządowych systemu e-TOLL, dostęp do bezpłatnej aplikacji mobilnej Ardero, archiwa tras oraz wsparcie techniczne. Przed upływem terminu zakończenia abonamentu aby móc dalej korzystać z systemu, należy ją przedłużyć. W innym przypadku abonament po zakończeniu wykupionego okresu wygaśnie.

Krajowa Administracja Skarbowa, która jest odpowiedzialna za system e-TOLL wymaga, aby przesył danych był niezakłócony i ciągły. Dlatego firmy świadczące usługi lokalizacji pojazdów, aby były zintegrowane z systemem e-TOLLem, muszą przejść długi i żmudny proces certyfikacji. Na certyfikację składa się nie tylko sam lokalizator GPS, ale także cała infrastruktura sieciowa na którą składa się aplikacja śledząca, serwery czy częstotliwość przesyłania danych. Dlatego czasami ten sam typ lokalizatora, który na popularnych serwisach aukcyjnych jest dużo tańszy, nie zostanie dopuszczony przez KAS, jeśli firma świadcząca usługę lokalizacji nie przeszła stosownej certyfikacji.

Niekoniecznie. Nasze lokalizatory oferowanie w sklepie na stronie internetowej można w prosty sposób przenosić pomiędzy pojazdami. Szczególnie jest to proste w przypadku lokalizatora wpinanego do złącza OBD czyli FMC 003. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w przypadku kiedy lokalizator jest używany do rozliczania przejazdów po drogach płatnych w systemie e-Toll, przekładając lokalizator pomiędzy pojazdami należy usunąć BiznesID przypisany do pojazdu w systemie e-Toll na stronie www.etoll.gov.pl , z którego zabieramy lokalizator, a to samo BiznesID przypisać do nowego pojazdu. W przypadku przeniesienia lokalizatora między pojazdami a nie przepisania BiznesID w systemie e-Toll opłaty za przejazd będą naliczać się dla pojazdu o innym numerze rejestracyjnym.

Urządzenia

Urządzenie GPS można zamontować samodzielnie luz zlecić nam, posiadamy instalatorów na terenie całej Polski. 

Urządzenie GPS FMC 003 OBD przeznaczone jest dla pojazdów do 3,5 tony oraz z roczników powyżej 2000 r. produkcji. W niektórych pojazdach złącze OBD może znajdować się w miejscach z ograniczoną dostępnością. W takim przypadku proponujemy dokupienie przedłużacza, który znacznie ułatwi montaż urządzenia.

Do każdego urządzenia GPS jest dołączona instrukcja instalacji. Urządzenia GPS: FMB 920, FMC 920, FMC 150 i FMC880 należy podpiąć za pomocą kabla +/- do instalacji pojazdu.  Urządzenie FMB 003 należy podłączyć do gniazda OBD.

Urządzenie GPS od Ardero przeznaczone są do samodzielnego montażu, nie traci przez to gwarancji.

Urządzenia GPS od Ardero posiadają gwarancję na 24 miesiące.

Urządzenie GPS FMB 003 przeznaczone do bezpłatnego, samodzielnego montażu do złącza serwisowego dla aut do 3,5 t. po 2000 roku produkcji, z opcjonalną możliwością odczytu parametrów silnika. Jest możliwość przypisania urządzenia do kierowcy a nie do auta. Idealne do aut w leasingu, bez ingerencji w instalację elektryczną pojazdu. Urządzenia GPS: FMB 920,  FMC 920, FMC 150 i FMC 880 przeznaczone jest do montażu ukrytego za pomocą kabli +/-. Trzeba mieć względne pojęcie o elektryce aby urządzenie zamontować samodzielnie, w przeciwnym wypadku należy skorzystać z usług elektryka samochodowego. Dodatkowo urządzenia te można zamontować w pojazdach typu: motor, przyczepa, łódź, pojazdy budowlane itp.

Lokalizatory oferowany przez Ardero mają bardzo szeroki zakres napięcia zasilania co powoduje, że praktycznie bez żadnych dodatkowych przetwornic mogą być montowane takich pojazdach jak: motocykle (instalacja 6 V), pojazdy osobowe, dostawcze, łodzie motorowe (instalacja 12 V), pojazdy ciężarowe (instalacja 24 V), wózki widłowe oraz naczepy.

System

Tak, wszystkie urządzenia automatycznie są przypisane do jednego konta. Na życzenie możemy utworzyć osobne konta dla wybranych urządzeń.

W celu zresetowania hasła należy skorzystać z opcji „Nie pamiętam hasła”. Zrestartowane hasło zostanie przesłane na maila podanego podczas rejestracji.

Korzystamy z map Google Streets, Google Satellite, Google Hybrid, Google Terrain, Mapbox, Bing, OSM Map, ArcGIS, Yandex.

Tak, ale należy dokupić przekaźnik. Koszt takiego przekaźnika to 39 złotych. 

Aplikację Ardero można pobrać w Sklepie Play (dla systemu Android) oraz w App Store (dla systemu iOS).

W systemie Ardero w możemy dodać subkonta do konta głównego. Utworzonemu nowemu użytkownikowi możemy przypisywać role, uprawnienia oraz liczbę pojazdów, które będzie mógł monitorować. W pierwszym etapie dodajemy subkonto i przypisujemy mu odpowiedni login oraz hasło (bez polskich znaków oraz spacji). Następnie nadajemy mu uprawnienia:

 • – Administratora grup,
 • – Administrator użytkowników,
 • – Administrator miejsc,
 • – Administrator stref.

Decydujemy czy nowy użytkownik może nanosić zmiany w systemie, oraz czy ma widzieć trasy bieżące i archiwalne. Następnie przypisujemy pojazdy do jego konta. Tym samym użytkownik może widzieć wszystkie lub tylko poszczególne pojazdy firmowe.

Tak oczywiście. Udostępniamy także wersję demo pod adresem www.panel.ardero.pl Login: demo@ardero.pl hasło: Demo@ardero.pl!1 Dodatkowo z szeregiem funkcjonalności można zapoznać się poprzez instrukcję dostępną na stronie www.ardero.pl

Nie. Karta SIM wbudowana jest w każde urządzenie. Koszt jej utrzymania wliczony jest w cenę abonamentu.

Raporty

W celu wygenerowania raportów należy zalogować się na swoje konto poprzez stronę www.panel.ardero.pl, a następnie przejść do zakładki „Raporty”. W zakładce wybieramy rodzaj raportu, pojazd dla którego chcemy wygenerować dany raport oraz okres jaki nas interesuje. Raport pojawi się bezpośrednio na koncie i zostanie pobrany na komputer. 

Tak, zostanie wysłane powiadomienie w aplikacji Ardero oraz będzie ono dostępne w zakładce „Alerty” na koncie.

Tak jest taka możliwość. Takie funkcje posiadają urządzenie FMC 003 OBD i FMC 150.

System monitoringu Ardero zawiera informacje w postaci alertów o:

 • – wyłączeniu urządzenia
 • – lokalizacji pozycji pojazdów online na mapie
 • – prędkości pojazdu oraz przekroczeniu dozwolonej prędkości
 • – rejestrowanie czasu postojów
 • – podział czasu jazdy na służbowy i prywatny (również w weekendy)
 • – upływaniu terminów i okresów ważności AC/OC/NW,
 • – wjeździe do danej strefy i wyjeździe z niej, Ponadto dostępne są raporty sporządzane w formie plików Pdf i Excel:
 • – raport szczegółowy pokonanej dziennej trasy,
 • – raport przebytych kilometrów, czasu pracy, postojów itp.,
 • – raport paliwa,
 • – raport obrotów silnika,
 • – raport odwiedzin konkretnego (naniesionego na mapę) miejsca,
 • – raport kosztów;

Dodatkowe funkcje:

 • – nanoszenie własnych miejsc oraz stref na mapę,
 • – grupowanie pojazdów według wybranego kryterium,
 • – tworzenie subkont do konta głównego,
 • – możliwość drukowania tras,
 • – zapis historii tras z ostatnich 90 dni,
 • – odświeżanie danych na mapie (z opóźnieniem do 4 sekund).

Urządzenia GPS podłączone na stałe pod plus i minus oraz te wpinane w gniazdo OBD potwierdzą swoja pozycję nawet gdy auto ma wyłączony silnik.

Okres archiwizowania tras i parametrów wynosi 90 dni.

Dlaczego my?

Dlaczego warto wybrać naszą firmę do zarządzania flotą pojazdów?

Oferowany przez nas system GPS stanowi sprawdzone, niezawodne i innowacyjne narzędzie, pozwalające stale kontrolować położenie floty pojazdów. Umożliwia Państwu wyznaczanie trasy, punktów docelowych i miejsc postoju, a także śledzenie najważniejszych parametrów eksploatacyjnych. Ponadto dostarcza rozbudowany system raportowania, analizuje zużycie paliwa i informuje o przekroczeniu stref oraz ewentualnym przerwaniu sygnału. 

Sprzedajemy
Montujemy
Serwisujemy

Poniżej najlepsze lokalizatory, które sprzedajemy

Rozwiązania mamy różne, ale ważne że proponujemy urządzenia bez umowy z darmową aplikacją na telefon, tablet lub komputer, a większość z urządzeń zamontujesz samodzielnie. Co ważne obsługują system poboru opłaty elektronicznej e-TOLL.

Lokalizator pojazdu GPS FMC 920

FMC920 to nowoczesne urządzenie do monitoringu GPS pojazdów i nie tylko, przeznaczone do samodzielnego podłączenia w pojeździe. Urządzenie posiada wbudowaną antenę GPS oraz GSM wysokiej jakości, co pozwala na przesyłanie danych o lokalizacji Twoich firmowych aut z dużą dokładnością.

Lokalizator pojazdu GPS FMC 150

FMC150 to nowoczesne urządzenie do monitoringu GPS pojazdów i nie tylko, przeznaczone do montażu ukrytego. Główną cechą urządzenia jest możliwość odczytu parametrów OEM (PID). Za pomocą tego urządzenia można odczytać rzeczywiste dane dotyczące licznika kilometrów, rzeczywistego poziomu paliwa, prędkość, obroty silnika, przebieg, poziom i zużycie paliwa, temperatura oleju (obsługiwane parametry zależą od modelu pojazdu). Urządzenie posiada wbudowaną antenę GPS oraz GSM wysokiej jakości, co pozwala na przesyłanie danych o lokalizacji Twoich firmowych aut z dużą dokładności. Dzięki temu monitorowanie pojazdów jest znacznie skuteczniejsze niż dotychczas.

Lokalizator pojazdu FMC 003

FMC003 to kompaktowe i nowoczesne urządzenie do monitoringu GPS pojazdów dedykowane dla wszystkich rodzajów pojazdów. Przydatną cechą jest opcjonalna możliwość odczytu parametrów pracy auta, przy czym należy pamiętać, że sprawdzanie poszczególnych wartości uzależnione jest od komputera pokładowego pojazdu. Możesz zapomnieć o plątaninie kabli. Bardzo prosty montaż monitoringu aut sprawia, że każdy poradzi sobie z jego instalacją. Wystarczy go tylko podpiąć pod gniazdo OBD monitorowanego pojazdu, a w razie potrzeby w łatwy sposób przenieść do innego pojazdu.

Lokalizator pojazdu GPS FMC 880

Mały, inteligentny i wodoodporny lokalizator GNSS SPECIAL z wbudowanym modemem 4G z łącznością Bluetooth i wewnętrzną baterią podtrzymującą. Największa w swojej klasie wewnętrzna antena GNSS High Gain umożliwia montaż bezpośrednio na akumulatorze samochodowym pod maską. FMC880 jest wyposażony w specjalne złącze zaciskowe do szybkiego podłączenia kabla zasilającego do akumulatora samochodowego.

Polecam firmę Ardero. Fachowe doradztwo, profesjonalna usługa. Bardzo dobry kontakt w każdej sprawie, kompleksowa obsługa.
Damian
4.5/5